• info@signin-gmail.net

Czym jest lokalizacja gps?

Czym jest lokalizacja gps?

 

Wielu przedsiębiorców jak np. http://www.transmobil-gps.pl/ , jak również osób prywatnych na pewno o niej słyszało, jednak dokładnie nie wie, na czym polega jej działanie i czemu ma ona służyć. Pora rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące lokalizacji gps.

 

11425(13)

Lokalizacja gps to nic innego jak system służący do monitorowania, gdzie w danej chwili znajdują się określone przedmioty lub osoby. Najczęściej używany jest on w firmach transportowych, którym zależy na tym, by zarządzać swoją flotą w sposób efektywny przy jednoczesnych oszczędzaniu kosztów (zwłaszcza na płaszczyźnie ilości zużywanego paliwa). Poza transportem lądowym nowoczesne systemy lokalizacyjne sprawdzają się również w transporcie wodnym czy kolejowym. Pociągi poruszają się wprawdzie z natury rzeczy niezmiennymi trasami, jednak istotne są nie tylko ich parametry geograficzne, ale także czas, w jakim docierają od punktu A do punktu B. Wiedza na ten temat umożliwia wdrażanie niezbędnych usprawnień.

 

11425(7)
W transporcie wodnym z kolei lokalizacja gps gwarantować ma nie tylko lepszą orientację na wodzie, ale także zwiększać poziom bezpieczeństwa osób podróżujących – tak w celach zawodowych, jak i rekreacyjnie. Rejestratory gps stanowią gwarancję, że statek, jacht czy motorówka nie zginie niczym w Trójkącie Bermudzkim.

 

admin
admin