• info@signin-gmail.net

Dlaczego Gmail?

Dlaczego Gmail?

Obecnie na świecie są dwaj monopoliści, którzy zdominowali w skali rynku globalnego skrzynki elektroniczne. Są to Google i Yahoo. Jednak na Polskim rynku jest również kilku innych dostawców tej usługi, którzy cieszą się również nie małą popularnością wśród mieszkańców kraju nad Wisłą. Polacy często korzystają również ze skrzynek Onetu, Tlenu oraz Interii. Jednak nawet w Polsce Gmail cieszy się dużą popularnością – dlaczego?

 1. Duża pojemność skrzynki pocztowej, jeszcze do niedawna Gmail nie miał sobie równych pod tym kątem. Obecnie coraz większa liczba dostawców stara się również udostępniać swoim użytkownikom znaczącą pojemność skrzynki.

 2. Przejrzystość wiadomości – Gmail daje możliwość podziału wiadomości na kategorie: „Główne”, „Społeczności” – gdzie trafiają powiadomienia z portali społecznościowych, „Oferty” – miejsce do, którego trafiają komercyjne oferty od firm, co do których wyrazimy na to zgodę, np. Grupon.

 3. Możliwość otagowania e-maili – obok zakładem mamy możliwość dodania etykiet do e-maili. Etykiety tworzymy samodzielnie, a następnie przypinamy je do e-maili, dzięki temu dużo łatwiej jest je odnaleźć, segregować i zarządzać nimi.

 4. Gmail umożliwia otworzenie niemal wszystkich plików bez konieczność wychodzenia ze skrzynki.

 5. Istnieje możliwość prowadzenia własnego kalendarza i współdzielenia go z innymi.

 6. Można korzystać z wirtualnego dysku i usług w chmurze.

 7. Istnieje możliwość tworzenia i edytowania dokumentów tekstowych i kalkulacyjnych, bez konieczności instalowania na swoim komputerze pakietu Office.

 8. Można dzielić się zdjęciami i korzystać z usług w chmurze.

 9. Skrzynka jest tak skonstruowana, aby użytkownik mógł ją w maksymalnym stopniu dostosować do swoich potrzeb. Może ustawić nawet odpowiadającą nam grafikę.

Wiele zostało powiedziane na temat plusów Gmaila, bo należy zauważyć, że ma on ich sporo, są jednak pewne mankamenty, które lepiej funkcjonują w innych skrzynkach.

 1. Wielkość załączników – w Gmailu maksymalny rozmiar przesyłanego pliku to 25 MG, nie jest to mało, ale w porównaniu z Interią czy o2, gdzie można przesłać 100 MG – to niewiele.

 2. W Gmailu istnieje jeden alias: gmail.com, natomiast w innych skrzynkach można użyć kilku zamiennych aliasów, co też dla niektórych użytkowników bywa istotne.

 

admin