• info@signin-gmail.net

Konfiguracja Gmail na Android

Konfiguracja Gmail na Android

Korzystanie z poczty nie tylko we własnym domu za pomocą laptopa czy komputera stacjonarnego, ale z każdego miejsca na ziemi jest już praktycznie standardem, ale także nie da się ukryć – wielką wygodą, szczególnie wtedy, kiedy prowadzimy biznes i ciągle dostajemy maile, a w tym te, na które trzeba szybko odpowiedzieć.

Aby korzystać z poczty Gmail mobilnie potrzebny jest nam smartfon, który będzie miał wbudowanego Androida jako swój system operacyjny. Jeśli go mamy to poniżej przedstawimy krok po kroku co należy zrobić, aby poprawnie w kilka minut skonfigurować swoją pocztę.

Przewodnik krok po kroku:

  1. W Aplikacjach na swoim telefonie powinieneś znaleźć ikonkę przedstawiająca kopertę z podpisem „Gmail”. Kliknij ją, ale najpierw upewnij się, że masz włączony internet w telefonie – bez tego ani rusz.

  2. Po kliknięciu w ikonę pojawi się komunikat, aby dodać konto Google. I tutaj mamy wybór: istniejące lub też nowe konto.

  3. Jeśli chcesz pocztę skonfigurować to wybierasz opcję „istniejące”.

  4. Następnie należy się zalogować na swoje konto. Czyli wykorzystać należy w tym miejscu swój login oraz hasło do utworzonego już wcześniej konta Gmail.

  5. Po zalogowaniu się wyskoczy okienko, które informuje o akceptacji regulaminu, warunków korzystania z poczty. Oczywiście, aby przejść dalej klikasz „Ok” – tu przy założeniu że zapoznałeś się wcześniej z regulaminem.

  6. Następuje logowanie – może to potrwać maksymalnie kilka minut.

  7. Okienko, które pojawi się po zalogowaniu będzie zawierało informacje odnośnie tworzenia kopii zapasowej. Aby przejść dalej kliknąć należy strzałkę znajdującą się z prawej strony na ekranie.

  8. Następna czynność to synchronizacja. Otrzymasz komunikat o tym, że konto nie jest jeszcze zsynchronizowane. Tutaj u dołu ekranu należy wcisnąć przycisk „Synchronizuj”.

  9. Ostatnie okno to okno poczty – pojawiają się wiadomości przychodzące. Twoje konto jest gotowe do użytkowania. Rozwijając boczny pasek z lewej strony można przejść do innych folderów: wysłane, robocze czy kosz.

admin