• info@signin-gmail.net

Konfiguracja gmail na iphone

Konfiguracja gmail na iphone

Nie wiesz jak skonfigurować Gmaila na Iphona? Ten poradnik jest dla Ciebie! Tutaj krok po kroku przedstawimy, jak to zrobić.

W Iphone mamy możliwość automatycznej konfiguracji poczty Gmail. Jednak przy korzystaniu z tej możliwości, program pocztowy nie zostanie skonfigurowany prawidłowo. Po działaniach automatycznych w telefonie pojawią się różne foldery (takie jak np. „Wszystkie”), które nie są potrzebne w użytkowaniu poczty, szczególnie na urządzeniu mobilnym. Dzięki konfiguracji ręcznej, użytkownik będzie miał mógł cieszyć się przyjaznym i przede wszystkim czytelnym interfejsem w swoim Iphonie.

1) Przede wszystkim należy zalogować się na na swoją pocztę Gmail. W zakładce ustawienia odszukujemy opcję „Przekazywanie i POP/IMAP”. W tym miejscu należy włączyć protokół IMAP. Można użyć do tego celu skrótu klawiszowego ctrl+F. Dzięki włączeniu tej opcji można ustawiać widoczność folderów IMAP – tutaj wyłączmy widoczność folderów, prócz folderu „Odebrane”.

2) W tym miejscu zakończyliśmy konfigurację Gmaila, jednak musimy również skonfigurować Iphona. W tym celu klikamy ustawienia, następnie „Poczta, kontakty, inne” i wybieramy dodaj konto. Wybieramy opcję „Inne” (na samym dole) i dodajemy konto pocztowe.

3) Wyświetli nam się pole z miejscem do uzupełnienia – musi więc wpisać adres, nazwę, i przede wszystkim ustawić hasło. Aby zapisać zmiany klikamy przycisk „Zachowaj”.

4) Następnie przechodzimy do zakładki IMAP – w tym miejscu ustawiamy protokół IMPAP i SMTP, który odpowiada za pocztę wychodzącą. A później synchronizujemy foldery poczty ( w opcjach zaawansowanych).

5) Wchodzimy w w przedrostek ścieżki IMAP. Dopisujemy formułę [gmail] – pozwoli to na synchronizację folderów, które zostały wcześniej utworzone po stronie Gmaila.

6) Na końcu wskazujemy foldery docelowe, (opcje zaawansowane -> postępowanie)

Jeśli użylibyśmy automatycznej konfiguracji w naszym smartphonie zobaczylibyśmy więcej folderów, które nie nie są potrzebne w codziennym użytkowaniu Gmaila na Iphonionie)

admin