• info@signin-gmail.net

Konfiguracja Gmail w Outlook

Konfiguracja Gmail w Outlook

Przy wszystkich zaletach jakie ma skrzynka Google, nie można powiedzieć, że szybko się ją konfiguruje z Outlookiem. W zasadzie inne skrzynki wymagają zaledwie kilku kliknięć, w przypadku Gmaila, taka konfiguracja wymaga nieco więcej. Dlatego też poniżej krok po kroku prześledzimy proces takiej konfiguracji:

  1. Zaloguj się na swoje konto Gmail.

  2. Klikamy w prawym górnym rogu „Ustawienia”, a następnie raz jeszcze wybieramy „Ustawienia”. (zdj,1)

  3. Wchodzimy w kartę „Protokoły i POP/IMAP”, w zależności z jakiego protokołu chcemy korzystać włączamy IMAP lub POP. Najczęściej polecanym jest korzystanie z IMAP. Zaznaczamy więc włączony i zapisujemy zmiany.

  4. Następnie przechodzimy do zakładki „Konta i importowanie” gdzie klikamy opcję „Inne ustawienia konta Gmail”.

  5. Następnie Gmail przeniesie nas na stronę „Chroń i kontroluj swoje konto”, gdzie wybieramy z działu „Logowanie i bezpieczeństwo” opcje: „Połączone aplikacje i witryny” (zdj.2)

  6. Na dole następnej strony odnajdujemy „Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje” i zmieniamy komunikat z wyłączone na włączone. Jest to niezwykle ważny punkt konfiguracji, ponieważ jeśli nie włączymy tej funkcji, nie uda nam się poprawnie skonfigurować Outlooka. Będzie on wymuszał na nas podanie hasła, pomimo jego poprawnego wprowadzenia.

  7. Przechodzimy do Outlooka, klikamy „Plik” a następnie „Dodaj konto”, pojawia się formatka, która pozwala na automatyczną lub ręczną konfiguracje konta.

  8. W przypadku automatycznej konfiguracji w pole imię i nazwisko wpisujemy nazwę, następnie podajemy adres e-mail oraz dwukrotnie wpisujemy hasło. Następnie klikamy „Dalej”, a program automatycznie konfiguruje naszą skrzynkę. Gdy wszystkie etapy są już przeprowadzone pomyślnie, klikamy zakończ i gotowe!

admin