• info@signin-gmail.net

Twoje konto

Twoje konto

Jak założyć konto na Gmailu – poradnik krok po kroku

Gmail jest serwisem pocztowym stworzonym przez Google, oparty jest na technologi AJAX. Jest popularnym na całym świecie – w czerwcu 2012 roku Gmaila używał aż 425 mln użytkowników. Serwis swój debiut miał 1 kwietnia 2004 roku. Na początku rejestracja nie była taka prosta, ponieważ odbywała się poprzez system zaproszeń. Dopiero 7 lutego 2007 roku otwarto rejestrację dla wszystkich użytkowników i teraz, każdy użytkownik może być właścicielem skrzynki na Gmailu. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić.

1) Jeśli chcemy być użytkownikami Gmaila chodzimy na stronę gmail.com i klikamy „Utwórz konto” (patrzy rys. 1).

1

2) Po kliknięciu przycisku „Utwórz konto” Pojawia nam się panel z formularzem do wypełnienia (zobacz na rysunek 2) Musimy wpisać wszystkie dane (nazwę) – swoje imię i nazwisko. Następnie wybieramy nazwę użytkownika, która później będzie naszym adresem pocztowym. Musimy również wpisać swoją datę urodzenia, jak również ustanowić hasło. Wpisujemy także swój numer telefonu i wybieramy płeć. Należy także wpisać obecny adres e-mail w celu weryfikacji. Po wypełnieniu klikamy przycisk „Następny krok”.

2

3) Po kliknięciu w przycisk ukazuje się nam regulamin, który warto przeczytać. Musimy przewinąć go aż do samego końca dopiero wtedy możemy kliknąć w opcję „Zgadzam się” (zobacz na rysunek nr 3).

4) Po kliknięciu w „Zgadzam się” już możemy przejść do swojej skrzynki. Pojawi nam się okienko, w którym Gmail wita nas w skrzynce – pojawia nam się takie okienko jak w rysunku 4, wystarczy wtedy kliknąć „Przejdź do Gmail”.

4

5) Już możemy korzystać z naszego adresu, o czym serwis nas powiadamia (zobacz rys. 5). Wystarczy już kliknąć „Otwórz Gamila”. Wtedy możemy przejeść do swojej skrzynki.

5

6) Możemy już korzystać ze swojej skrzynki. Możemy później spersonalizować swoja skrzynkę (tutaj poradnik), możemy również skorzystać z porad, które przesyłał nam Gmail (zobacz na rysunek 6). Teraz już możesz rozpocząć korzystanie z poczty Gmail.

admin

You must be logged in to post a comment