• info@signin-gmail.net

Zmiana lub resetowanie hasła Gmail

Zmiana lub resetowanie hasła Gmail

Korzystając w różnego rodzaju narzędzi w internecie czasami może dojść do sytuacji, że zapomnimy hasła, lub stwierdzimy, że nasze hasło jest za słabe i będziemy chcieli je wzmocnić.

Jak tego dokonać, jak zmienić lub zresetować haslo w Gmail?

  1. Przede wszystkim wybierając hasło zwracajmy uwagę na wysoki poziom zabezpieczenia. Wybierajmy hasła trudne do odgadnięcia, ale także łatwe dla nas do zapamiętania.

  2. Zdecydowanie nie zaleca się wybierać na hasło słowa, które można znaleźć łatwo w słowniku.

  3. Dobrym rozwiązaniem jest łączenie dużych znaków z małymi, stosowanie interpunkcji i oznaczeń specjalnych.

  4. Nigdy nikomu nie podajemy naszego hasła. Co ważne, również nie należy hasła nigdzie zapisywać.

  5. Specjaliści do spraw zabezpieczeń zalecają także regularnie zmieniać hasło, nawet jeżeli te zastosowane przez nas jest dosyć mocne.

Zmieniając hasło do usługi Gmail pamiętajmy, że jednocześnie dokonujemy zmian w innych narzędziach Google, takich jak YouTube.

Osoby, które zapomniały hasła powinny wejść na stronę Google, w link dotyczący rozwiązywania problemów z logowanie. Następnie zaznaczają, że nie pamiętają hasła i podają email. W takim przypadku nowe hasło wysyłane jest na skrzynkę pocztową.

Kolejna ważną sprawą jest zarówno podczas rejestracji jak i odzyskiwania hasła, podać właściwy adres, pozwoli to na skuteczne uzyskanie informacji, na których nam zależy.

W melju, który otrzymamy, znajdować się będzie link resetujący hasło, oraz nowe wygenerowane automatycznie dane do naszego konta. Jeżeli chcemy zmienić te automatyczne dane to musimy dokonać szeregu kolejnych czynności.

Po pierwsze logujemy się na własne konto, użyciem aktualnego hasła. Znajdujemy zakładkę dotyczącą hasła i wybieramy opcję zmiany hasła. Dalej potwierdzamy, że na pewno chcemy dokonać rzeczonej zmiany.

Hasło do Google musi posiadać pewne określone cechy, to znaczy w haśle dla bezpieczeństwa musza znaleźć się duże i małe litery, cyfry i znaki specjalne. Nie można natomiast stosować spacji na początku i końcu. Google zablokowało również możliwośc stosowania prostych haseł.

admin
admin